Polypropylenová střiž TREVON

TECHNOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Pevnost

Pevnost je bezpochyby nejdůležitější vlastností, která je určována požadavky ze strany aplikačního využití, především pokud jde o aplikace jako jsou geotextilní materiály, koberce, příze... .

Pro různě náročné aplikace mohou být vlákna TREVON dodávána ve třech modifikacích dle poskytované pevnosti a to vlákna s pevností nad 35, 40 nebo 45 cN/tex (viz. graf ).

Roztažnost

Požadavky na vyšší hodnoty roztažností (než u většiny aplikací optimálních cca 50 - 100%) např. pro oblast velmi tenkých a pružných materiálů pro hygienu je možno u vláken TREVON uspokojit až do cca 450%, samozřejmě za odpovídajícího poklesu hodnot pevnosti

Zkadeření (počet obloučků na vlákně)

Počet obloučků, jejichž počet se udává na 1 cm vlákna je jednou z rozhodujících veličin při zpracování a to především při rozvolňování, protože zkadeření má významný vliv na vzájemnou soudržnost vláken. Proto lze nabídnout vlákna TREVON o optimálním počtu obloučků cca 0 - 12 na 1 cm.

Srážlivost

Do teplot cca. 130° C nevykazují vlákna TREVON téměř žádnou nebo pouze minimální srážlivost a mohou tedy být za teplot pod touto hranicí bez obav zpracovávány téměř bez viditelných změn vláken. Za teplot nad touto mezí dochází k nevratným změnám ve vláknech a tento tepelný efekt lze využít např. pro zhutnění a zkompaktnění netkaných textilií.

Vlákna TREVON PKH vykazují při tepelném zpracování za teplot okolo 150° C srážlivost cca. 30 - 40%.