Polypropylenová střiž TREVON

STAVEBNICTVÍ

Aplikace

vhodné pro podlahy, fasády, chodníky, septiky, silnice, letištní plochy, plochy v zemědělství, monolitické konstrukce ...

Vlákno TREVON STAVON je přísadou do betonu a maltových směsí pro zlepšení vlastností a především odstranění problémů se vznikem smršťovacích trhlin.

Drobné trhliny v betonu či maltě, které vznikají v nejkritičtější počáteční fázi tuhnutí, kdy je pevnost v tahu nejnižší a smršťování nejvyšší, způsobují z dlouhodobého hlediska snížení pevnosti těchto materiálů.

Tomu lze zabránit použitím polypropylenových vláken TREVON, která jsou schopna absorbovat a rozptýlit napětí vznikající smršťováním při tuhnutí betonu díky své jemnosti (velkému specifickému povrchu - až stovky metrů čtverečních nakgvláken) a schopnosti se dokonale rozmístit (1 kg obsahuje několik stovek milionů vláken). Vytvořením vysokočetné struktury uvnitř směsi tak brání vzniku smršťovacích trhlin ještě před tím, než se začnou formovat.

Navíc jsou vlákna TREVON chemicky inertní, resistentní vůči fyzikálnímu poškození během míchání a nesnižují kvalitu povrchů.

Vhodné typy vláken TREVON

STAVON

průměr cca 18 - 32 µm

délka střihu 4, 8, 12 mm

Funkce a vlastnosti vláken TREVON